Magnus Stuart (M)

Tidigare riksdagsledamot

Parti
Moderaterna
Valkrets
Södermanlands län
Född år
1952
Adress
Sveriges riksdag, 100 12 Stockholm

Alla uppdrag

Riksdagsledamot

Ordinarie
2021-02-01 – 2022-09-26

Skatteutskottet

Ledamot
2021-12-10 – 2022-09-26

Kulturutskottet

Suppleant
2021-02-02 – 2022-09-26

Biografi

Uppgifterna i biografin är information som ledamoten har lämnat till skriften Fakta om folkvalda.

Sagt och gjort

Filter