Beatrice Timgren (SD)

Tjänstgörande riksdagsledamot

Parti
Sverigedemokraterna
Valkrets
Stockholms län, plats 320
Född år
1989
Adress
Sveriges riksdag, 100 12 Stockholm

Aktuella uppdrag

Riksdagsledamot

Ordinarie

Miljö- och jordbruksutskottet

Ledamot

Europarådets svenska delegation

Suppleant

Alla uppdrag

Riksdagsledamot

Ordinarie
2022-09-26 – 2026-09-21

Miljö- och jordbruksutskottet

Ledamot
2022-10-04 – 2026-09-21

Europarådets svenska delegation

Suppleant
2022-11-01 –

Biografi

Uppgifterna i biografin är information som ledamoten har lämnat till skriften Fakta om folkvalda.

Sagt och gjort

Filter