Jessica Rodén (S)

Tjänstgörande riksdagsledamot

Valkrets
Västra Götalands läns södra, plats 267
Född år
1976
Adress
Sveriges riksdag, 100 12 Stockholm

Aktuella uppdrag

Riksdagsledamot

Ordinarie

Civilutskottet

Suppleant

Socialförsäkringsutskottet

Suppleant

OSSE-delegationen

Suppleant

Alla uppdrag

Riksdagsledamot

Ordinarie
2022-09-26 – 2026-09-21

Civilutskottet

Suppleant
2022-10-04 – 2026-09-21

Socialförsäkringsutskottet

Suppleant
2022-10-04 – 2026-09-21

OSSE-delegationen

Suppleant
2022-10-11 –

Sagt och gjort

Här hittar du det ledamoten har sagt och gjort i riksdagen. Det kan gälla motioner, anföranden i kammaren eller interpellationer och skriftliga frågor till regeringen. Här hittar du även det som regeringens ministrar har sagt och gjort i riksdagen. Använd filtren för att hitta bland dokumenten.

Filter