Mahmood Fahmi (M)

Tidigare ersättare

Valkrets
Stockholms kommun
Titel
Lantmätare/Terapeut
Född år
1965
Adress
Sveriges riksdag, 100 12 Stockholm

Alla uppdrag

Riksdagsledamot

Statsrådsersättare
2008-05-07 – 2010-10-04

Trafikutskottet

Suppleant
2008-05-15 – 2010-10-04

Utbildningsutskottet

Suppleant
2010-03-04 – 2010-10-04

Sagt och gjort

Här hittar du det ledamoten har sagt och gjort i riksdagen. Det kan gälla motioner, anföranden i kammaren eller interpellationer och skriftliga frågor till regeringen. Här hittar du även det som regeringens ministrar har sagt och gjort i riksdagen. Använd filtren för att hitta bland dokumenten.

Filter