Göran Norlander (S)

Tidigare riksdagsledamot

Valkrets
Västernorrlands län
Titel
ombudsman
Född år
1945
Adress
Sveriges riksdag, 100 12 Stockholm

Alla uppdrag

Riksdagsledamot

Ordinarie
1998-10-05 – 2006-10-02

Justitieutskottet

Ledamot
2002-10-08 – 2006-10-02
Suppleant
1998-10-13 – 2002-09-30

Socialutskottet

Suppleant
2002-10-08 – 2006-10-02

Sammansatta justitie- och socialutskottet

Suppleant
2006-02-09 – 2006-04-26

Sagt och gjort

Här hittar du det ledamoten har sagt och gjort i riksdagen. Det kan gälla motioner, anföranden i kammaren eller interpellationer och skriftliga frågor till regeringen. Här hittar du även det som regeringens ministrar har sagt och gjort i riksdagen. Använd filtren för att hitta bland dokumenten.

Filter