• Parti: Socialdemokraterna
  • Valkrets: Stockholms län
  • Titel: Undersköterska/ombudsman
  • Född år: 1960

Aktuella och tidigare uppdrag

Riksdagsledamot

  • 1994-10-03 - 1996-09-30
  • 2006-10-02 - 2010-10-04
  • 2010-10-04 - 2014-09-29

Arbetsmarknadsutskottet

  • Ledamot: 1994-10-11 - 1996-09-16
  • Suppleant: 1996-09-24 - 1996-09-30

Finansutskottet

  • Suppleant: 2006-10-10 - 2010-10-04

Konstitutionsutskottet

  • Suppleant: 2006-10-10 - 2010-10-04

Kulturutskottet

  • Ledamot: 2010-10-12 - 2014-09-29

Socialutskottet

  • Suppleant: 2010-10-12 - 2014-09-29

EU-nämnden

  • Suppleant: 2010-10-12 - 2014-09-29

Sagt och gjort

RSS

Motioner 2013/14