Aktuella och tidigare uppdrag

Riksdagsledamot

  • 1982-10-04 - 1985-09-30
  • 1985-09-30 - 1988-10-03
  • 1988-10-03 - 1991-09-30
  • 1991-09-30 - 1994-10-03

Försvarsutskottet

  • Suppleant: 1991-10-08 - 1994-10-02

Sagt och gjort

RSS

Motioner 1993/94