• Parti: Socialdemokraterna
  • Valkrets: Gävleborgs län
  • Titel: Diversearbetare
  • Född år: 1965

Aktuella och tidigare uppdrag

Riksdagsledamot

  • 2006-10-02 - 2010-10-04
  • 2010-10-04 - 2014-09-29

Socialutskottet

  • Suppleant: 2006-10-10 - 2010-10-04

Utbildningsutskottet

  • Suppleant: 2007-01-17 - 2010-10-04

Sammansatta justitie- och socialutskottet

  • Suppleant: 2008-01-29 - 2008-05-07

Kulturutskottet

  • Ledamot: 2010-10-12 - 2014-09-29

Konstitutionsutskottet

  • Suppleant: 2010-10-12 - 2014-09-29

Sagt och gjort

RSS

Motioner 2013/14

Interpellationer 2013/14

Skriftliga frågor 2013/14