Aktuella och tidigare uppdrag

Riksdagsledamot

  • 2012-08-01 - 2014-02-28

Miljö- och samhällsbyggnadsdepartementet

  • Statsråd: 2002-09-30 - 2006-10-02
  • Statsråd: 2006-10-02 - 2006-10-06

Riksbanksfullmäktige

  • Suppleant: 2006-10-17 - 2010-10-19
  • Ledamot: 2010-10-19 - 2014-10-14

Konstitutionsutskottet

  • Suppleant: 2012-08-01 - 2014-02-28

Sagt och gjort

RSS

Motioner 2013/14

Interpellationer 2013/14

Skriftliga frågor 2013/14