• Parti: Vänsterpartiet
  • Valkrets: Västmanlands län
  • Titel: Lärare
  • Född år: 1951

Aktuella och tidigare uppdrag

Riksdagsledamot

  • 2006-10-02 - 2010-10-04
  • 2010-10-04 - 2014-09-29

Näringsutskottet

  • Ledamot: 2006-10-10 - 2010-10-04

Skatteutskottet

  • Suppleant: 2006-10-24 - 2010-10-04

Vänsterpartiet

  • Kvittningsman: 2010-10-05 - 2014-09-29

Näringsutskottet

  • Ledamot: 2010-10-12 - 2014-09-29

Skatteutskottet

  • Suppleant: 2010-10-12 - 2014-09-29

Sagt och gjort

RSS

Motioner 2013/14

Interpellationer 2013/14

Telia Sonera

Skriftliga frågor 2013/14