• Parti: Moderaterna
  • Valkrets: Gotlands län
  • Titel: Chefredaktör/Journalist
  • Född år: 1956

Aktuella och tidigare uppdrag

Riksdagsledamot

  • 2006-10-02 - 2010-10-04

Sammansatta utrikes- och försvarsutskottet

  • Suppleant: 2006-10-10 - 2006-10-13

Försvarsutskottet

  • Ledamot: 2006-10-10 - 2010-10-04

Trafikutskottet

  • Suppleant: 2006-10-10 - 2010-10-04

Sammansatta utrikes- och försvarsutskottet

  • Suppleant: 2007-03-22 - 2007-06-01
  • Suppleant: 2007-10-18 - 2008-06-18
  • Suppleant: 2008-11-20 - 2008-12-19
  • Suppleant: 2009-02-12 - 2009-03-12
  • Suppleant: 2009-11-12 - 2009-12-09
  • Suppleant: 2010-02-04 - 2010-03-03

Sagt och gjort

RSS

Motioner 2009/10