• Parti: Kristdemokraterna
  • Valkrets: Västmanlands län
  • Titel: universitets-och gymnasieadjunkt
  • Född år: 1974

Aktuella och tidigare uppdrag

Riksdagsledamot

  • 2002-09-30 - 2006-10-02

Utbildningsutskottet

  • Suppleant: 2002-10-08 - 2006-10-02

Socialförsäkringsutskottet

  • Suppleant: 2004-04-29 - 2006-10-02

Riksrevisionens styrelse

  • Ledamot: 2008-10-29 - 2010-10-19

Sagt och gjort

RSS