Aktuella och tidigare uppdrag

Riksdagsledamot

  • 1985-09-30 - 1988-10-03
  • 1988-10-03 - 1991-09-30

Socialförsäkringsutskottet

  • Suppleant: 1988-10-11 - 1991-09-29

Sagt och gjort

RSS

Motioner 1990/91