• Parti: Folkpartiet
  • Valkrets: Värmlands län
  • Titel: Officer
  • Född år: 1976

Aktuella och tidigare uppdrag

Riksdagsledamot

  • 2006-10-02 - 2010-10-04
  • 2010-10-04 - 2011-04-26
  • 2011-10-29 - 2014-09-29

Ledig från uppdraget som ordinarie ledamot.

  • 2011-04-27 - 2011-10-28

Sammansatta utrikes- och försvarsutskottet

  • Suppleant: 2006-10-10 - 2006-10-13

Miljö- och jordbruksutskottet

  • Suppleant: 2006-10-10 - 2007-10-25

Försvarsutskottet

  • Suppleant: 2006-10-10 - 2010-10-04

Arbetsmarknadsutskottet

  • Suppleant: 2006-10-24 - 2007-10-03

Trafikutskottet

  • Ledamot: 2007-10-04 - 2010-10-04

Näringsutskottet

  • Suppleant: 2010-02-05 - 2010-10-04

Försvarsutskottet

  • Suppleant: 2010-10-12 - 2014-09-29

Trafikutskottet

  • Suppleant: 2010-10-12 - 2014-09-29

EU-nämnden

  • Suppleant: 2010-10-19 - 2012-09-26

Näringsutskottet

  • Suppleant: 2010-10-19 - 2012-09-30

Arbetsmarknadsutskottet

  • Suppleant: 2012-10-01 - 2014-09-29

Sagt och gjort

RSS

Motioner 2013/14