Aktuella och tidigare uppdrag

Riksdagsledamot

  • 1991-09-30 - 1994-10-03
  • 1994-10-03 - 1998-10-05
  • 1998-10-05 - 2002-09-30

Justitieutskottet

  • Suppleant: 1991-10-08 - 1994-10-02

Lagutskottet

  • Suppleant: 1991-10-08 - 1994-10-02

Kulturutskottet

  • Ledamot: 1994-10-11 - 1998-10-04

Lagutskottet

  • Suppleant: 1994-10-11 - 1998-10-04

Kulturutskottet

  • Ledamot: 1998-10-13 - 2002-09-30

Riksdagens delegation till Interparlamentariska unionen

  • Suppleant: 1998-10-21 - 2002-12-18

Valprövningsnämnden

  • Ledamot: 2007-01-18 - 2011-04-05

Sagt och gjort

RSS