• Parti: Miljöpartiet
  • Valkrets: Västra Götalands läns västra
  • Titel: Djurskötare/lantbruksavbytare/personlig assistent
  • Född år: 1960

Aktuella och tidigare uppdrag

Riksdagsledamot

  • 2006-10-02 - 2010-10-04
  • 2010-10-04 - 2014-09-29

Miljö- och jordbruksutskottet

  • Ledamot: 2006-10-10 - 2010-10-04

Näringsutskottet

  • Suppleant: 2006-10-24 - 2010-10-04

Trafikutskottet

  • Suppleant: 2006-10-24 - 2010-10-04

EU-nämnden

  • Suppleant: 2008-11-11 - 2009-01-13

Kulturutskottet

  • Ledamot: 2010-10-12 - 2014-09-29

Miljö- och jordbruksutskottet

  • Suppleant: 2010-10-12 - 2014-09-29

Sagt och gjort

RSS

Motioner 2013/14

Interpellationer 2013/14

Skriftliga frågor 2013/14

Sameskolan
Marinens Musikkår