• Parti: Centerpartiet
  • Valkrets: Stockholms kommun
  • Titel: Politiskt sakkunnig
  • Född år: 1976

Aktuella och tidigare uppdrag

Riksdagsledamot

  • 2010-10-04 - 2011-09-29 (Ersättare)
  • 2011-09-30 - 2014-09-29

Socialutskottet

  • Suppleant: 2010-10-12 - 2011-06-07

Arbetsmarknadsutskottet

  • Suppleant: 2010-10-12 - 2014-09-29

Socialförsäkringsutskottet

  • Suppleant: 2010-10-26 - 2014-09-29

Riksdagens delegation till den parlamentariska församlingen för Europa-Medelhavsområdet

  • Suppleant: 2010-11-17 - 2011-03-16

Riksdagens delegation till den parlamentariska församlingen för Unionen för Medelhavet

  • Suppleant: 2011-03-16 - 2014-09-29

Utrikesutskottet

  • Suppleant: 2011-06-10 - 2014-09-29

Sagt och gjort

RSS

Motioner 2013/14

Interpellationer 2013/14