Heidi Karlsson(SweDem)

Tjänstgörande riksdagsledamot

Party
Constituency City of Malmö, Bench 122
Title Undersköterska
Born 1969
Address Sveriges riksdag, 100 12 Stockholm
Telephone 08-7866396
Email heidi.karlsson[på]riksdagen.se

Current assignments

    • Member of Parliament

    • Ordinary member
    • Committee on Social Insurance

    • Deputy member

    • Member of Parliament

    • Ordinary member 2017-06-02 – 2018-09-24
    • Alternate member 2016-01-11 – 2017-06-01
    • Alternate member 2014-12-22 – 2015-05-15
    • Committee on Health and Welfare

    • Deputy member 2015-01-27 – 2015-05-15
    • Committee on Social Insurance

    • Deputy member 2016-02-25 – 2018-09-24
    • Committee on Justice

    • Deputy member 2017-03-01 – 2017-03-01

Said and done

Webb-TV

 

med anledning av prop. 2014/15:100 2015 års ekonomiska vårproposition

Motion 2014/15:3090 av Jimmie Åkesson m.fl. (SD)

Motion till riksdagen 2014/15:3090 av Jimmie Åkesson m.fl. (SD) med anledning av prop. 2014/15:100 2015 års ekonomiska vårproposition Förslag till riksdagsbeslut Riksdagen godkänner de riktlinjer för den ekonomiska politiken och budgetpolitiken som anförs i motionen. Nyheter och viktiga satsningar Sverigedemokraterna


Utskottsberedning: 2014/15:FiU20
Riksdagsbeslut (1 yrkande): 1 avslag

Motion 2014/15:3090 av Jimmie Åkesson m.fl. (SD) (docx, 108 kB) Motion 2014/15:3090 av Jimmie Åkesson m.fl. (SD) (pdf, 279 kB)